بومی سازی اتصالات و شیرآلات فشار بالای ابزار دقیق

مقایسه تلمبه‌های میله‌ای مکشی با تلمبه‌های برقی درون چاهی
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
آسیب شناسی حوادث هفت سال اخیر پتروشیمی در ایران( رویکرد سیستمی به “مدیریت ایمنی فرآیند”)
مرداد ۲۹, ۱۳۹۶

بومی سازی اتصالات و شیرآلات فشار بالای ابزار دقیق

چشم اندازی برای ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی

یکی از اقلام پرمصرف در صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت کشور تجهیزات ابزار دقیق است که تقریبا در تمامی پروژه های نفتی، گازی، پتروشیمی و پالایشی این صنعت کاربرد دارد. به همین دلیل شرکت های تامین کننده زیادی مشغول واسطه گری و واردات این اقلام از کشورهای مختلف هستند. میتوان گفت از اولین روزی که صنعت نفت کشور فعال شده است این اقلام نیز مورد استفاده بوده و همیشه واردات این اقلام برطرف کننده نیاز صنعت نفت کشور بوده است.
در گذشته عمده نیاز کشور از طریق واردات مستقیم و یا با واسطه از سازندگان اروپایی تولید کننده تامین میشده است و در سالهای تحریم نیز علاوه بر واردات غیر مستقیم، کالاهای چینی با برندهای مشابه اروپایی بخش مهمی از بازار تجهیزات ابزار دقیق صنعت نفت ایران را به خود اختصاص داده بود.
هرچند بومی سازی این تجهیزات پرمصرف در سبد مورد حمایت وزارت نفت برای بومی سازی قرار نگرفته است اما از چند سال پیش برخی شرکتهای داخلی برای تولید این اقلام کارهای ارزشمند انجام دادند که منجر به ساخت اتصالات و شیرآلات ابزار دقیق با فشار کاری پایین توسط شرکت پارس رگولاتور گردید. تحول بزرگی که کمک شایانی به قطع واردات این اقلام کرد اما اقلام بافشار کاری بالا(۶۰۰۰ پام و ۱۰۰۰۰پام) که بیشتر مورد نیاز پروژههای بالادستی صنعت نفت بود کماکان از خارج از کشور وارد میشد.
تیر ماه سال گذشته دکتر ترکان مدیر مناطق آزاد به مناسبت هفته دولت چندین طرح صنعتی را در جزیره کیش افتتاح کرد. رویدادی که در رسانهها فقط بصورت یک خبر چند سطری در خروجی خبرگزاری ایرنا بازتاب پیدا کرد و هیچ یک از سایتها و خبرگزاریهای نفتی به این رویداد مهم نپرداختند.
راهاندازی رسمی خط تولید اتصالات و شیر آلات ابزار دقیق با فشار کاری بالا یکی از طرحهایی بود که ترکان آن را افتتاح کرد اما ظاهرا خودش هم چندان از اهمیت این خط تولید در صنعت نفت ایران و صرفهجویی ارزی حاصل از آن اطلاعی نداشت. خط تولیدی که قبل از افتتاح رسمی نیز تولیداتش در صنعت نفت کشور مورد استفاده قرار گرفته بود و خیال برخی پیمانکاران داخلی مصرف کننده را که مجبور به واردات این تجهیزات بودند، از کیفیت نمونه داخلی تولید شده راحت کرده بود.
مهندس حسینی مدیر عامل شرکت مت لوک کیش که حالا به عنوان اولین تولید کننده داخلی اتصالات و شیرآلات فشار بالا(۶۰۰۰ – ۱۰۰۰۰ پام) ابزاردقیق در کشور از شرکتش نام برده می شود، مرز بین واردات و تولید داخل را اینگونه تشریح میکند:
“سالهای زیادی کارمان واردات این تجهیزات بود و به همین دلیل نحوه ساخت آنها را در کشورهای مختلف دیده بودیم و با بررسی میزان مصرف داخل و نیز توانمندیهای صنعتی کشور به این نتیجه رسیدیم که به جای واردات کالا، تکنولوژی ساخت آن را وارد کنیم و خودمان در ایران این تجهیزات را تولید کنیم. با شرکت خارجی که نمایندگی فروشش را در ایران داشتیم مذاکره و آنها را قانع کردیم که خط تولید مشترک با آنها را در جزیره کیش راهاندازی کنیم. در سال ۹۴ با سختی های فراوان کار را شروع کردیم و در سال ۹۵ توانستیم اولین سری محصولاتمان را به بازار داخلی عرضه کنیم. اوایل مصرف کنندگان داخلی اعتماد نمی کردند ولی وقتی آمدند وخط تولید ومراحل تولید و کنترل کیفی و روش تولید را که مطابق استانداردهای سازنده خارجی بود دیدند، کم کم اعتمادشان جلب شد و بعد از گذشت یکسال از راه اندازی خط تولید به جرات میتوانم بگویم محصولاتی که ارائه کرده ایم توان رقابت با تمامی برند های وارداتی موجود در بازار را دارد و توانسته ایم در همین زمان کوتاه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری کنیم.”
این سازنده داخلی نه منتظر قرارداد خرید برای سرمایه گذاری شده و نه یک ریال از بانک های داخلی وام گرفته است بلکه با مطالعه دقیق بازار، ریسک سرمایهگذاری را قبول کرده و حالا یک تولید کنندهی این تجهیزات است نه واردکننده و واسطهی واردات. اگر چند سال قبل برای دیدن خط تولید این تجهیزات باید التماس خارجیها را برای دادن ویزا و اجازه بازدید از کارخانه میکرده، حالا آنها هستند که باید برای از دست ندادن بازار ایران با این شرکت وارد مذاکره شوند.
حسینی حالا با اصرار بر روشهای صحیح تولید و رعایت اصل تولید با کیفیت، ناخواسته نقشی هم در پروژههای دهگانه بومی سازی وزارت نفت دارد. چرا که قرارداد تامین برخی اتصالات ابزار دقیق مانند Niddle Valve Fitting, … شیرآلات سرچاهی توسط یکی از سازندگان داخلی Well Head به مت لوک کیش سپرده شده است که یکی از پروژههای دهگانه بومی سازی وزارت نفت است.
اعتماد سازندگان تجهیزات سرچاهی عمده کشور و نیز برخی سرویس کمپانیهایی ارائه دهنده خدمات Well Test که این اتصالات نقش مهمی در ایمن بودن عملیات آنها دارد، نشانگر این موضوع است که کیفیت محصولات این سازنده داخلی به حدی رسیده است که مصرف کنندگان عمده داخلی ترجیح میدهند بجای واردات اتصالات و شیرآلات ابزار دقیق از این سازنده داخلی نیازهای خود را تامین کنند.
اما آیا این سقف آرزوهای مدیران جوان این شرکت داخلی است؟ حسینی اینگونه پاسخ میدهد:
” با اینکه یکسال پس از راهاندازی این کارخانه توانستهایم به شرکتهای معتبر داخلی همچون شرکتملیگاز، فازهای مختلف پارس جنوبی و برخی پیمانکاران عمده شرکتهای دولتی تجهیزات بدهیم اما توانایی شرکت فراتر از این است و امیدوارم با حمایت جدی تر مسئولین و ممنوعیت کامل واردات این اقلام بتوانیم با توسعه شرکت امکان اشتغالزایی بیشتر برای متخصصان کشورمان را فراهم کنیم. و با تامین کامل نیاز های داخلی به فکر صادرات محصولاتمان با برند ایرانی باشیم. کاری که در همین یکسال گذشته انجام دادیم و چندین محموله به کشور لهستان صادرات داشتیم. هم چنین تصمیم داریم با استقرار و بهرهبرداری سیستمهای مدیریتی و نظامهای کیفی و با افزایش بهرهوری، در بازار کسب وکار و رقابت با سازندگان خارجی، از آنها سبقت گرفته و علاوه بر صرفه جویی ارزی و با تکیه بر دانش فنی بومی شده با داخلی سازی قطعات، صنایع کشور را از وابستگی به کشورهای خارجی برهانیم.”

1 دیدگاه

  1. […] بومی سازی اتصالات و شیرآلات فشار بالای ابزار دقیق چشم ا… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *