تکنولوژی خارجی؛ برند ایرانی FLS اولین کارگاه تعمیر وتست ESP در ایران

تخمین ضریب انتقال حرارت میان یک سطح غوطه ور و بسترسیال شده گاز – جامد
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
MORADI CODE پــــــــاداش نیم قرن پیمانکاری در نفت
آبان ۳۰, ۱۳۹۶

تکنولوژی خارجی؛ برند ایرانی FLS اولین کارگاه تعمیر وتست ESP در ایران

بسیاری از چاههای تولید نفت کشورمان در نیمه دوم عمر خود قرار دارند و برای تداوم تولید نیازمند فرازآوری مصنوعی هستند. استفاده از پمپ های درون چاهی (ESP)ویا گازرانی (Gas Lift) دو روش متداول فرازآوری در ایران است.

استفاده از گاز برای سبک سازی ستون سیال چاه روشی است که البته با دو شیوه متداول در چاههای خشکی و دریایی کشور انجام می شود. در چاههای میادین خشکی بخصوص در حوزه عملیاتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب مدل ساده ای  از Gas Liftبدون استفاده از شیرهای گازرانی تنظیم شده برای کنترل فشار تزریق و از طریق تزریق در لوله مغزی  و تولید از فضای حلقوی انجام می شود. اما در چاههای میادین دریایی و در حوزه عملیاتی شرکت نفت فلات قاره گازرانی از طریق فضای حلقوی با استفاده از شیرهای گازرانی طراحی شده و تولید نفت از مسیر لوله مغزی انجام می شود.

استفاده از سیستم  ESPداستان متفاوتی در قیاس با گازرانی دارد. اگر تعدادی از چاههای مناطق خشکی کمتر از سه سال است  که مجهز به این سیستم شده اند اما در شرکت نفت فلات قاره شاید بتوان گفت نیمی از تولید فعلی با استفاده از سیستم مذکور انجام می شود. سابقه استفاده از این سیستم در میادین دریایی ایران به بیش از ۴۰ سال می رسد و چاههای سکوهای رسالت و رشادت در منطقه نفتی لاوان جز اولین چاههایی بوده اند که سیستم ESP در آنها نصب شده است.

به گفته کارشناسان نفتی مرتبط در طی این ۴۰ سال کلیه تجهیزات ESP که مشتمل بر برخی وسایل سرچاهی از قبیل ترانسفورمر، کنترل پانل و سیستم مونیتورینگ و کلیه تجهیزات داخل چاهی مانند کابل و پمپ و موتور وسایر ادوات ازطریق خرید خارجی و واردات تامین شده است و تنها تعدادی ترانسفورمر ساخت داخلی در برخی چاهها استفاده شده است.

این در حالی است که از اولین سال های نصب تجهیزات ESP در میادین دریایی کشور، تکنسین ها و کارشناسان ایرانی در کنار متخصصین خارجی عملیات نصب و راه اندازی تجهیزات را انجام می داده اند. ابوالفضل حافظی پور، یوحناو ادموند سه تکنسین ایرانی بودند که برای اولین بار خارجی ها کار نصب پمپ ها در سکوی رشادت را به آنها سپردند. حافظی پور تنها کسی که از این جمع سه نفره کماکان در ایران زندگی می کند در سال ۹۳ در گفتگو با چشم انداز نفت نحوه کار با خارجی ها را اینگونه توصیف کرد:

خود پمپ ها از شرکت آمریکایی REDA می آمد. طراحی و برنامه ریزی چاهها هم با همان شرکت بود. یک نفر تکنسین آمریکایی هم بود که می بایست به کار نفرات ایرانی نظارت می کرد، ولی چون به کار ما اعتماد پیدا کرده بود خودشان در کار نصب دخالتی نمی کردند. ما سه نفر تمامی کارهای مربوط به تعویض ESP چاه ها را انجام می دادیم. چون سکوهای رسالت و رشادت دکل ثابت داشتند نیازی به حضور دکل دیگری نبود. وقتی یک پمپ از سرویس خارج می شد در فاصله زمانی کمتر از ۲۴ ساعت شروع به تعمیر چاه کردیم و تعویض پمپ هر چاه هم بیشتر از یک هفته طول نمی کشید. نمی گذاشتیم زمان زیادی تولید از چاه ها به علت از کار افتادن پمپ ها متوقف بماند.

وقتی چاه را تعمیر می کردیم، سعی می شد که از همان پمپ و موتور بیرون آمده استفاده شود. یعنی پمپ ها را با اسید روی سکو تمیز می کردیم و اگر تست  موتور هم جواب می داد، دوباره همان پمپ و موتور را در چاه می راندیم. البته زمانی که آمریکائی ها هنوز در ایران بودند و مسئولیت اصلی کار با آنها بود اجازه این کار را کمتر به ما می دادند و می گفتند که حتماً باید وسایل به work shop برود و پس از تست های اصلی دوباره از آنها استفاده شود ولی وقتی آنها رفتند پیش آمد که یک چاه را با کابلی که از اتصال چند تکه کوتاهتر آماده شده بود توی چاه می بردیم و چندسال هم کار می کرد.

این کارشناس مجرب در ان مصاحبه یک درخواست هم از مسئولین وزارت نفت داشت: اگر مسئولین همت کنند و از شرکت های خارجی بخواهند که طی یک برنامه زمان بندی حتی شده  ۱۰ساله همه این تجهیزات را با انتقال تکنولوژی بومی سازی کنند باز هم ضرر نخواهیم کرد و برای آینده صنعت نفت مفید خواهد بود.

با گذشت دو سال از درخواست این کارشناس دلسوز نفت، با پیگیری متولیان در وزارت نفت و همت یکی از شرکت های داخلی و انتقال دانش فنی از یک شرکت معتبر خارجی تکنولوژی اولین کارگاه تعمیرات، مونتاژ وتست تجهیزات ESP در جزیره قشم راه اندازی شده است.

شرکت فن آوران پارسیان با انتخاب نام FLS برای این کارگاه تعمیراتی که قرار است در فاز بعدی کار تولید تجهیزات را نیز بطور کامل انجام دهد اولین برند ایرانی تجهیزات پمپ های درون چاهی ESP را بنام خود ثبت کرده است.

به گفته مهندس قاسمی معاون بخش نفت وگاز شرکت فن اوران پارسیان پس از امضای تفاهم نامه با شرکت نفت فلات قاره برای ایجاد کارگاه تعمیرات، اعضای تیم فنی راه اندازی کارگاه از شش ماه پیش در منطقه قشم مستقر شده و اجرای پروژه را بدست گرفته اند. این تیم مجرب که سابقه احداث و راه اندازی ۱۸ کارگاه مشابه برای شرکت هایی همچون  CENTERLIFT,WEATHERFORD,در کشورهای مختلف را دارد، با بررسی توانمندی های فنی داخل کشور موفق شده اند بخش زیادی از تجهیزات کارگاه را از طریق سازندگان داخلی تامین کنند و بخشی از تجهیزات مربوط به تست قطعات نیز از خارج وارد شده است. در این کارگاه امکان تعمیر، مونتاژ و تست کلیه تجهیزات مرتبط با سیستم ESP دیده شده است و دستگاههای پیشرفته برای تعمیر کابل های مستعمل نیز در کارگاه تجهیز شده است.

طبق قرارداد امضا شده بین شرکت نفت فلات قاره و شرکت فن آوران پارسیان تمامی هزینه های مربوط به تجهیز و راه اندازی کارگاه توسط شرکت فن اوران تامین شده است و فقط هزینه تجهیزاتی که در این کارگاه تعمیر و تست می شود به شرکت مذکور پرداخت خواهد شد.

طبق قرارداد امضائ شده بین شرکت نفت فلات قاره و شرکت فناوران پارسیان تمامی هزینه های مربوط به تجهیز و راه اندازی کارگاه توسط شرکت فناوران تامین شده است و فقط هزینه تجهیزاتی که در این کارگاه تحمیل و تست می شود به شرکت مذکور پرداخت خواهد شد.

 دیوید مهندس ارشد خبره تکنولوژیت خارجی، مسئولیت تاسیس و را ه اندازی مرکز تعمیر ESP بیش از ۶ ماه است که با تیم ۱۰ نفره اش در جزیره قشم زندگی می کند. وی مدت حضورش در ایران را اینگونه توصیف می کند: بیش از چهل سال است که کارم همین است. کشورهای مختلفی هم رفته ام. جاهایی که جنگ بوده است و من بدون ترس کارم را انجام داده ام. کاری ندارم که دیگران در مورد مردم یک کشور چه فکر می کنند و چه می گویند من کارم فنی است و باید این تجربه را در اختیار کسانی بگذارم که به ان نیاز دارند. اینجا راحت تر از خیلی کشور هایی است که تاکنون بوده ام. مردم فوق العاده مهربانی دارد که خیلی زود ارتباط برقرار می کنند و صمیمی می شوند. اینقدر در اینجا راحتم که همسرم را هم به ایران آورده ام. او هم از اینکه در اینجا زندگی می کند احساس آرامش می کند. حالا دیگران هرچه می خواهند بگویند مهم این است که ما حالا اینجا هستیم و کارمان هم خارج از تصورمان پیش رفته است.

وی در خصوص کارگاه تعمیراتی راه اندازی شده هم حرف های جالبی می گوید: تاکنون ۱۸ کارگاه تعمیراتی برای شرکت های مختلف در همه جای دنیا کار کرده ام. آخرین جایی که قرار بود کارگاه ایجاد کنیم کشور سودان بود که چون جنگ شد کار متوقف شد. اینجا امکانات و سازندگان خوبی دارد که توانستیم بسیاری از تجهیزات و حتی برخی وسایل مربوط به تست را توسط شرکت های ایرانی بسازیم. ما نقشه را به انها دادیم و خیلی خوب از پس کار برآمدند. با وجود این کارگاه تعمیراتی خیلی می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. این کاری است که در همه جای دنیا انجا م می دهند. ما در یک کارگاه در روسیه روزی ۲ قرقره کابل تعمیر می کردیم و سر چاهها می فرستادیم.

این کارشناس انگلیسی تیم همراهش  را نیز اینگونه معرفی می کند: جمعا ۱۰ نفر اندونزیایی با من هستند که حدود ۲۰ سال است با اینها کار می کنم. یکی دو نفرشان در حدی به کار مسلط هستند که بدون حضور من هم قادرند یک کارگاه را راه اندازی کنند. اینها بهترین نفراتی هستند که در دنیا کارگا ههای تعمیراتی مختلفی را ایجاد کرده اند. در کنار اینها نفرات ایرانی هم قرار گرفته اند تا کم کم بتوانند کار تعمیرات را خودشان انجام دهند. قرار نیست که ما تا ابد اینجا بمانیم. اگر قرار بود که همیشه در کارگاه هایی که را ه اندازی می کردیم بمانیم که دیگر فرصت نمی شد به ایران بیاییم. جوانان خوبی هستند که در کار خیلی علاقه نشان می دهند و من اطمینان دارم که در کمتر از یکسال اینها می توانند همه کارها را خودشان انجام دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *