حمایت از ظرفیت های داخلی در بیست و سومین ایستگاه نفت

رونمایی از اولین منطقه فناوری انرژی کشور در خوزستان
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷
شرط تحقق انتقال تکنولوژی در IPC
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷

حمایت از ظرفیت های داخلی در بیست و سومین ایستگاه نفت

بیست و سومین نمایشگاه بینالمللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی ایران در حالی برگزار می شود که سال ۹۷ از سوی رهبری به نام
” حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری شده است از همین رو لازم است تا در این نمایشگاه، با توجه به اهمیت و ضرورت حمایت از شرکت‎ها و کالاهای ایرانی با رویکرد حمایت از ظرفیت‎های داخلی برگزار شود.
بنابراین نامگذاری سال ۹۷ با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» و ضرورت توجه هرچه بیشتر به این الزام، رویکرد اصلی وزارت نفت نیز در نمایشگاه امسال مبتنی بر حمایت از فعالان داخلی صنعت نفت به ویژه سازندگان کالاها و تجهیزات نفتی و شرکت‎های اکتشاف و تولید ایرانی خواهد بود.
این نامگذاری در کنار اهتمام وزارت نفت مبنی بر حمایت از ساخت داخل میتواند فرصت جدیدی را برای سازندگان داخلی ایران باز کند.
همچنین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه که سالانه با حضور جمع بزرگی از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا میشود، فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیتها و نوآوریهای آتی خود را هدایت نمایند.
سهراب عظیمیخواه، دبیر اجرایی نمایشگاه صنعت نفت نیز به ویژگیهای نمایشگاه بیست و سوم اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه تمامی فضای نمایشگاهی در سالن ها و فضای باز مورد بهرهبرداری قرار میگیرد و فضای غیر فعال نداریم.
عظیمی خواه ادامه داد: عمده متقاضیان برای حضور در این نمایشگاه، فضایی کمتر از تقاضایشان دریافت می کنند. در واقع با توجه به ثبت نام ۱۷۲۰ شرکت داخلی و ۲۴۶ شرکت به عنوان نماینده شرکت های خارجی و تعداد زیادی مشارکت کننده خارجی، همواره سعی میشود با تعدیل و کاهش فضا تعداد مشارکت کنندگان بیشتری از امکان حضور در نمایشگاه بهره مند شوند.
وی محدودیت فضا و نحوه جانمایی را از موضوعات مورد انتقاد متقاضیان بر شمرد و گفت: محدودیت فضا و ناهمگونی سالنها گاها موجب ناراحتی شرکتها می شود و آنها خود را در مقایسه با دیگران میگذارند، در حالی که امکان جانمایی یکسان با توجه به تنوع و کیفیت فضاها وجود ندارد و جانمایی صرفا بر اساس اولویت ثبت نام، زمینه فعالیت و متراژ درخواستی انجام میشود و اینکه در برخی مواقع غرفه تخصیصی از نظر کیفی و موقعیتی مناسب یا مورد نظر متقاضی نباشد؛ این امر مسالهای کاملا طبیعی و خارج از کنترل است.
عظیمی خواه گفت: باید به نمایشگاه به عنوان یک رویداد بزرگ اقتصادی نگاه کرد و آن را فرصتی برای تعامل با دیگر دست اندرکاران صنعت دانست.
وی با اشاره به نمایشگاههای برتر جهانی گفت: در نمایشگاه های برتر شرکت ها سعی میکنند از حداقل فضا به منظور ایجاد ارتباط با سایرین و پیشبرد اهداف کاری خود استفاده کنند و اینکار را با کمترین نیرو و استفاده از مطلعترین افراد در غرفه خود انجام داده و با این کار به سایر همکارانشان اجازه حضور در نمایشگاه میدهند.
عظیمی خواه گفت: حضور به صورت مشارکت کننده و داشتن فضا در نمایشگاه تنها بخشی از فعالیتهایی است که هر شرکت میتواند به آنها تکیه کند، در کنار آن شرکتها میتواند در بازدید از نمایشگاه با سایرین تعامل داشته باشند و صنعت و شرکت خود را به دیگران معرفی کنند.
لازم به ذکر است که بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در روزهای ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *