حضور شرکت گاز استان اصفهان در دوازدهمین کنفرانس آزمونهای غیر مخرب بازرسی فنی درسوئد

بومی سازی HYDRAULIC MAST نود فوتی
شهریور ۷, ۱۳۹۷
اولین تجربه ZERO OIL FLARING در عملیات چاه آزمایی در ایران
شهریور ۱۰, ۱۳۹۷

حضور شرکت گاز استان اصفهان در دوازدهمین کنفرانس آزمونهای غیر مخرب بازرسی فنی درسوئد

دوازدهمین کنفرانس آزمون های غیرمخرب بازرسی فنی در شهر گوتنبرگ سوئد برگزار شد. شرکت گاز استان اصفهان با ارائه ۳ مقاله علمی در این رویداد بین المللی حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی، این کنفرانس که از ۲۱ الی ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۷ با حضور پژوهشگران دانشگاهی و شرکت های فعال در حوزه بازرسی فنی در بزرگ ترین مرکز همایش های اروپا برپا شد؛ فرصتی است جهت تبادل اطلاعات و نوآوری های علمی و تخصصی در زمینه بازرسی فنی، تجهیزات به روز آزمون های غیر مخرب و معرفی تکنولوژی های نوین در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، هوا فضا، صنایع ریلی و حمل و نقل، مواد و فرآیندهای تولید و … .
براساس نتایج نهایی اعلام شده از سوی کمیته علمی تخصصی کنفرانس و هیات داوران، در این کنفرانس در کنار ۴۶۰ سخنران اصلی ۷۰ مورد پوستر به معرفی جدیدترین یافته های علمی پرداختند که در این بین شرکت گاز استان اصفهان با حمایت واحد پژوهش شرکت ملی گاز ایران و ارائه ۳ مقاله از طرف مهندس علوی و با حضور نمایندگان واحد بازرسی فنی بیشترین تعداد مقالات گروهی را جهت ایراد سخنرانی ارائه کردند
این مقالات تخصصی در بخش ارائه شفاهی به شرح موضوعی زیر در این همایش علمی ارایه شد:

ایده ای جدید در ارزیابی فنی اتصال کوپلر پلی اتیلن، ارائه دهنده: ابرهیم محسنی هماگرانی
استاندارد سازی روش ردیابی لوله های فلزی گازرسانی، ارائه دهنده: فرزاد عباسیان
ارزیابی فنی آزمون های غیر مخرب در فرآیند تولید لوله‌های گاز، ارائه دهنده: میثم رسولی
حضور دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان، شیراز، شهید بهشتی و مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی نشان از اهمیت علمی و جایگاه این کنفرانس به لحاظ صنعتی دارد و از جمله برنامه های تخصصی این کنفرانس در کنار ایراد سخنرانی و پنل های علمی، می‌توان به حضور انجمن های آزمون های غیرمخرب، کارگاه های آموزشی اشاره کرد که در آن متخصصان فنی در حوزه های مختلف صنعتی در مورد دستاوردها و ایده‌های روز دنیا به بحث و تبادل نظرپرداختند.
اتحادیه آزمون های غیر مخرب اروپا EFNDT انجمنی است در حمایت از کاربردهای صنعتی آزمون های غیر مخرب و آموزش متخصصان این حوزه با رویکرد تایید صلاحیت و صدور گواهینامه که مدیریت برگزاری این کنفرانس را در دوره های ۴ ساله بر عهده دارد.
هدف اصلی برگزاری دوره ای این کنفرانس گردهمایی انجمن‌های علمی، صنعتی و موسسات مرتبط با موضوعات آزمون های غیر مخرب (Non destructive Test) است تا بتوان ضمن کاهش هزینه ها، تاثیرات آن را در بهینه سازی سیستم های صنعتی از جمله صنایع نفت و گاز، اتومبیل، خودروسازی و صنایع حمل و نقل ریلی، هوا- فضا، صنایع غذایی، پوشاک و مهندسی پزشکی، سازه و ساختمان و … به لحاظ فنی تقویت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *