طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در مرحله عقد قرارداد

گواهی نامه نهایی ایزو ۵۰۰۰۱ برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز صادر شد
آبان ۱۸, ۱۳۹۸
در سومین جلسه شورای پژوهش و فناوری مناطق نفتخیز جنوب عنوان شد مهندس محمدی: نرم افزار جدید عملیات اسید کاری، در جهان کم نظیر است
آذر ۴, ۱۳۹۸

طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در مرحله عقد قرارداد

چهارشنبه ۲٩ آبان ١٣٩۸
معاونت برنامه‌ریزی و تلفیق طرحها و برنامه‌ها از آغاز طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در شرکت ملی نفت ایران، در آینده نزدیک خبر داد.

بنا به گزارش این معاونت، فراخوان‌ پژوهشی طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در شرکت ملی نفت ایران در خرداد و تیرماه سال جاری انجام شد و متعاقب آن مشاوران انجام طرح‌های مذکور مشخص شدند.

هادی ابراهیم فتح آبادی، رئیس کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در شرکت ملی نفت ایران در این باره گفت: انجام طرح های مطالعاتی ارتقای وضعیت “سیستم های حفاظت کاتدی”، “رنگ و پوشش”، ” استفاده از ممانعت کننده‌های خوردگی” در بخش بالادستی تأسیسات نفت وگاز (خشکی و دریایی) و طرح پژوهشی تدوین دستورالعمل‌های ایمنی در فعالیت‌های بازرسی فنی و کنترل خوردگی به ترتیب به دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعت نفت واگذار شد و به زودی قراردادهای مربوطه منعقد خواهد شد.

وی افزود: هدف اصلی انجام این طرح‌های مطالعاتی در وهله اول، ارتقاء وضعیت کیفی سیستم‌های حفاظتی تأسیسات بخش بالادستی در شرکت ملی نفت ایران و در وهله دوم، ایجاد ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه، آموزش فنی پرسنل و… بوده است.

لازم بذکر است؛ مدت زمان اجرای این طرح‌های پژوهشی، ۶ ماه می باشد که تحت نظارت کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *