مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود

قدردانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حسن توجه وزیر نفت به فوق العاده تخصصی کارکنان شاغل در دریا
دی ۱۰, ۱۳۹۸
شیوه‌نامه ساخت بار اول حلقه مفقوده بومی سازی اقلام دهگانه در صنعت‌نفت
دی ۱۱, ۱۳۹۸

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران:
طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی و استفاده از نظرات کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی افزود: این طرح ها به صورت EPD و EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.

وی با اشاره به طرح های مصوب صنعت نفت در راستای حفظ ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه های توسعه ۲۸ میدان، تصریح کرد: حضور این شرکت در تحقق اجرای این طرح ها با برنامه و اثرگذار است.

موسوی گفت: این پروژه ها با استفاده از تجهیزات و دکل های حفاری و ارایه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت های ملی مناطق نفتخیزجنوب و نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در این زمینه شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران و فلات قاره برای نخستین بار با تجمیع تمامی فعالیت های سطح و تحت الارضی و تمرکز بر استفاده از توانمندی پیمانکاران ایرانی و انجام مطالعات مهندسی تفصیلی و حفاری این پروژه ها را اجرا می نمایند.

وی افزود: تامین بیش از ۹۵ درصد کالای مورد نیاز طرح های ذکر شده از تولیدات شرکت های داخلی ، زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و توسعه مسئولیت های اجتماعی در مناطقی که این طرح ها اجرا خواهد شد در بر دارد.

موسوی اظهار کرد: استاندارد سازی فعالیت ها و رعایت الزامات زیست محیطی وHSE از یکسو و تکیه بر توان داخلی از سوی دیگر در تحقق برنامه های پیش بینی شده در راستای توسعه و استمرار تولید پایدار و حفظ جایگاه صنعت نفت کشور در اوپک از طریق اجرای این طرح ها بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: از دیدگاه پیمانکاری نیز تجمیع فعالیت ها موجب گردیده که جامعه پیمانکاران ایرانی نسبت به ارتقاء توان خود در انجام کار و برنامه های مرتبط با مطالعات مهندسی، تامین کالا و اجرای عملیات در بخش سطح الارضی شامل احداث موقعیت، تسهیلات سر چاهی، خطوط لوله جریانی، جاده های دسترسی، برق رسانی، احداث واحدهای نمک زدایی، توسعه چند راهه ها و در بخش تحت الارضی مطالعات مهندسی و برنامه ریزی اجرای عملیات حفاری اقدام نمایند.

وی در همین ارتباط افزود: بکارگیری دکل های حفاری با الزامات تبیین شده از سوی مقام عالی وزارت نفت، تامین کالا ، مواد و تجهیزات و انجام تمامی خدمات مورد نیاز موجب خود باوری، ارتقاء دانش فنی، ایجاد ساختار سازمانی مناسب پروژه ای، ارایه برنامه زمان بندی ، مدیریت و بهینه سازی هزینه ها و در نهایت موجب رونق بخش اقتصادی کشور می شود.

موسوی اظهار کرد: در پروژه های واگذار شده به شرکت ملی حفاری ایران در گچساران و نفت شهر عملیات حفاری در قالب EPD در حال انجام است و اجرای کار از پیشرفت قابل قبولی برخوردار می باشد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: برای شش مناقصه در دست اجرا، این شرکت با دیگر شرکت های E&P و EPD قرارداد مشارکت امضاء و با شرکت هایی که در لیست تأمین کنندگان کالا (Vendor List) وزارت نفت ثبت شده اند تفاهمنامه همکاری منعقد و مبادله نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *