طراحی، ساخت و بومی سازی سوپر خنک کننده ELCمخصوص موتورهای صنعتی و حمل و نقل توسط پژوهشگران شرکت ملی حفاری

بومی‌سازی زمینه‌ساز توسعه پایدار
دی ۱۳, ۱۳۹۸
چالش های خصوصی‌سازی صنعت گاز ایـران
دی ۱۵, ۱۳۹۸

طراحی، ساخت و بومی سازی سوپر خنک کننده ELCمخصوص موتورهای صنعتی و حمل و نقل توسط پژوهشگران شرکت ملی حفاری

پژوهشگران شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند

طراحی، ساخت و بومی سازی سوپر خنک کننده ELCمخصوص موتورهای صنعتی و حمل و نقل

پژوهشگران شرکت ملی حفاری ایران در اجرای یک پروژه پژوهشی موفق به طراحی، ساخت و بومی سازی سوپر خنک کننده ELC مخصوص موتورهای صنعتی و حمل و نقل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران دکتر اصغر صادق آبادی در توضیح بیشتر درباره بومی سازی خنک کننده موتور بهینه شده (Extended Life Coolant) گفت: این ماده با حمایت مدیریت امور مهندسی شرکت به مرحله تولید رسیده است.

وی با بیان اینکه ماده پیش گفته که در انواع موتورهای Caterpillar, Deutz ,Oem و … کاربرد دارد و در انحصار شرکت های غربی می باشد، افزود: این ماده به دلیل انتقال حرارت عالی راندمان کاری موتورها را افزایش می دهد.

صادق آبادی اظهار کرد: در فرمولاسیون سوپر خنک کننده ELC از نانو بازدارنده های خوردگی و ضد رسوب های جدید استفاده شده و به همین دلیل عمر مفید موتورها افزایش می یابد.

این پژوهشگر که در سمت رئیس مهندسی کالا و ماشین الات مکانیک مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری مشغول به کار است، گفت: ماده بومی سازی شده با محیط زیست سازگار است که با تلاش انجام شده هم اینک قابل تولید در کشور می باشد.

وی با اشاره به اینکه مزیت اصلی محصول طراحی شده نسبت به نوع خارجی ، طراحی آن متناسب با اقلیم منطقه و گرمای بالای هوا است، افزود: اجرای این پروژه دو سال به طول انجامید و همه هزینه آن توسط پژوهشگران تامین گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *