تامین ۹۹ درصد قطعات مکانیکی پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از سوی متخصصان داخلی

چگونگی اجرای سیاست جداسازی در کشورهای مختلف
بهمن ۶, ۱۳۹۸
پیش نیازهای خصوصی سازی صنعت گاز ایران
بهمن ۱۱, ۱۳۹۸

تامین ۹۹ درصد قطعات مکانیکی پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از سوی متخصصان داخلی

مدیر عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خبرداد؛

تامین ۹۹ درصد قطعات مکانیکی پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از سوی متخصصان داخلی

مدیر عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از تامین و ساخت ۹۹ درصدی قطعات مکانیکی این مجتمع به دست متخصصان و صنعتگران داخلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یحیی فیضی در حاشیه بازدید فرماندهان قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه (ع) شمال شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران( نزسا) از این پالایشگاه، با اعلام این خبر، افزود: با ورود موج سرما به استان خراسان رضوی، شاهد بارش نعمات خداوندی (باران و برف زمستانی) در استان و به خصوص شهرستان سرخس بودیم که این موهبت الهی، باعث خوشحالی مردم شد و کارکنان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد با فعالیت شبانه روزی و تولید پایدار گاز طبیعی، تلاش می کنند تا این انرژی پاک گرمابخش منازل باشد.

وی تصریح کرد: محصول اصلی تولیدی این مجتمع، گاز طبیعی است که به مصارف خانگی و صنعتی در استان های شمال و شمال شرق کشور می رسد و حدود ۱۰ درصد گاز کشور در این پالایشگاه تولید می شود.

این مقام مسئول با اشاره به موقعیت استراتژیک پالایشگاه خانگیران و مجتمع ذخیره سازی شوریجه در این خطه مرزی بیان کرد: مجتمع ذخیره سازی گاز طبیعی شوریجه نقش بسزایی در پایداری گاز به خصوص روزهای سرد زمستانی دارد و در هشت ماهه نخست سال که مصرف گاز توسط مشترکین کمتر است، گاز طبیعی بصورت روزانه به این مخزن تزریق و در چهار ماهه پایانی سال از آن برداشت و جهت مصارف خانگی و صنایع به خطوط انتقال ارسال می شود.

فیضی تاکید کرد: موضوع ذخیره‌سازی گاز امروز به عنوان پشتوانه‌ای مطمئن برای امنیت انرژی در حوزه شمال و شمال شرق کشور به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *