به چهل رسیدیم
بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
بخشنامه ای برای تمام فصول برون سپاری تعمیرات
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

برون سپاری تعمیرات

وزیر نفت طی ابلاغیه ای در تاریخ بیست وششم آبان ماه با عنوان “شیو ه نامه نحوه انجام تعمیرات اساسی ماشین های دوار” به مدیران عامل شرکت های نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی- تعمیرهرگونه توربین، پمپ، کمپرسور، ژنراتور و .. که به آنها ماشین های دوار گفته می شود، با استفاده از کارگاه‌ها و امکانات شرکت های دولتی زیر مجموعه نفت را ممنوع کرد. ابلاغیه ای که در سال ۸۲ برای برون سپاری تعمیرات اساسی توربین و کمپرسور صادر شده بود و حالا با گذشت ۱۵ سال، تمام تجهیزات دوار مورد استفاده در صنعت نفت را شامل شده است.
در طول این سال‌ها، چه بخشی از تعمیرات توربین و کمپرسور به بخش خصوصی واگذار شده است؟ سرنوشت کارگاه‌های تعمیراتی مستقر در مناطق نفت خیز جنوب (کارگاه مرکزی اهواز و کارگاه مرکزی آغاجاری) که وزیر نفت صراحتا خواستار تعیین تکلیف آن‌ها شده بود، به کجا رسیده است؟ و مهم‌تر این‌که چه ظرفیت هایی در خارج از ساختار نفت برای تعمیرات این تجهیرات در کشور وجود دارد؟
چشم انداز نفت در دومین پرونده این شماره با نگاهی کارشناسی به ۲ ابلاغیه وزیر در این خصوص، با نظر خواهی از صاحب نظران این حوزه، پاسخ این سوالات را ریشه یابی کرده است.

متن شیوه نامه نحوه انجام تعمیرات اساسی ماشین آلات دوار

بیژن زنگنه وزیر نفت در بخشنامه ای که در تاریخ ۲۶/۸/۱۳۹۷ خطاب به مدیران عامل شرکت های تابعه وزارت نفت ابلاغ کرده، نحوه برون سپاری انجام تعمیرات اساسی ماشین آلات دوار را مشخص کرده است. در این ابلاغیه که توسط شانا منتشر شده، این چنین آمده است:

با توجه به ضرورت کاهش تصدی در شرکت‌های تابعه، بهبود بهره برداری از تاسیسات، پرهیز از داشتن انبارهای قطعات یدکی و در نهایت صرفه جویی در وقت و هزینه در ارتباط با تعمیرات ماشین های دوار، موارد زیر جهت اجرا ابلاغ و جایگزین دستورالعمل شماره ۲۹۵۵-۱/۲۸ تاریخ ۲۶/۱۱/۸۲ می شود. این شیوه نامه از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا می‌شود.
در صورتی که در زمان ابلاغ معاملاتی برای خرید قطعات یدکی و یا واگذاری تعمیرات خارج از چارچوب این شیوه نامه در دست اقدام باشد، باید متوقف شده و کار بر اساس این شیوه نامه به انجام برسد.
منظور از ماشین دوار در این شیوه نامه، انواع توربین، کمپرسور، ژنراتور، پمپ، الکتروموتور و موتورهای دیزلی و گازسوز می باشد.
الف) شرکت های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت موظفند:
الف – ۱ – در تعمیرات ماشین های دوار، اصل اقتصادی بودن تعمیرات یا جایگزینی دستگاه نو به خصوص برای دستگاه های مدل قدیم و موارد تحریم شده را مورد بررسی قرار دهند تا در صورت اقتصادی نبودن تعمیر، نسبت به خرید و جایگزینی ماشین نو اقدام کنند.
تبصره – در بررسی جایگزینی ماشین های دوار، لازم است گزینه جایگزینی سامانه های متکی به الکتروموتورهای دور ثابت یا متغیر با توربین – کمپرسور یا توربو پمپ های موجود، مورد توجه و مقایسه فنی و اقتصادی قرار گیرد.
الف – ۲ – امور تعمیرات اساسی ماشین های پیش گفته را که الزاما باید همراه با تامین قطعات مورد نیاز از طرف شرکت پیمانکار باشد، در شرایط رقابتی به شرکت های صاحب صلاحیت ایرانی واگذاری کنند.
تبصره ۱- در مواردی که شرکت های تابعه دارای قطعات یدکی مربوط به ماشین های پیش گفته از محل خریدهای قبلی، در انبارهای خود می باشد، می توانند این گونه قطعات را با قید در قرارداد فی مابین، در اختیار شرکت تعمیراتی طرف قرارداد خود بگذارند.
تبصره ۲- نحوه تعیین صلاحیت شرکت ها در بخش “ب” آمده است.
الف – ۳ – از ایجاد، شراکت و توسعه هرگونه ظرفیت تعمیراتی مرتبط با این شیوه نامه از طریق سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم شرکت‌های دولتی تابعه خودداری نمایند و نیز ارجاع تعمیرات اساسی ماشین‌های دوار خود به صورت امانی / شبه امانی به تعمیرگاه‌های متعلق به شرکت‌های تابعه خودداری نمایند. ظرف مدت یک سال باید این گونه کارگاه ها از جمله تعمیرگاه آغاجاری تعیین تکلیف شوند.
تبصره – شرکت ملی نفت ایران مکلف است تا پایان دی ماه ۱۳۹۷، نحوه استفاده از تعمیرگاه توربین آغاجاری را به نحوی که سازگار با این شیوه نامه باشد ارائه نماید.
الف – ۴ – از واگذاری تعمیرات ماشین های پیش گفته توسط شرکت‌های تابعه وزارت نفت به شرکت های خارجی ممانعت کنند.
در مواردی استثنائی که ماشین دوار باید برای تعمیر و یا بهینه سازی الزاما به خارج از کشور ارسال شود، این کار باید از طریق شرکت‌های ایرانی یا ایرانی- خارجی تائید صلاحیت شده انجام پذیرد.
الف- ۵ – از هر گونه خرید مستقیم و انبار کردن قطعات یدکی مربوط به ماشین های دوار اکیدا خودداری کنند.
تبصره – قطعات و مواد مصرفی جاری که برای بهره برداری نظیر فیلترهای هوا و روغن که جز عملیات نگهداشت دستگاه ها محسوب می‌شود، از این قاعده مستثنی است.
الف – ۶- فهرست موجودی قطعات یدکی خود را به صورت فایل های الکترونیکی در اختیار مدیریت های ذیربط (کالا و بازرگانی) شرکت های اصلی قرار دهند و در صورت نیاز سایر شرکت های تابعه در ازاء دریافت قیمت روز به فروش برسانند.
الف – ۷ – پیمانکاران طرف قراردادهای تعمیرات اساسی ماشین های دوار باید ملزم شوند تا قطعات و کالاهای مورد نیاز تعمیرات قابل تامین از داخل کشور را از تولیدکنندگان داخلی به ویژه اقلام مندرج در سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت (EP) خریداری نمایند.
تبصره – در مواردی که هنوز قطعه با کالای مورد نیاز تعمیرات ماشین‌های دوار امکان ساخت داخلی ندارد، با پیشنهاد پیمانکار تعمیراتی و با تایید و مسئولیت هیات مدیره شرکت تابعه، خرید خارجی از طریق پیمانکار تعمیراتی امکان‌پذیر خواهد بود.
الف – ۸ – واگذاری کار مطابق مدل های جدید برون سپاری مانند نگهداری و تعمیرات (M) یا بهره برداری و نگهداشت (O&M) مورد تاکید بوده و شرکت ها الزاما از این روش ها استفاده نمایند.
توضیح آن که در مورد سامانه هایی که ماشین های دوار در آن نقش تعیین کننده دارند، مانند ایستگاه های تقویت فشار گاز، ایستگاه های تزریق گاز، تلمبه خانه های نفت، از ابتدا و هنگام برگزاری مناقصه برای انتخاب سازندگان تجهیزات و پیمانکاران باید در اسناد قید شود که نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات نیز طبق قرارداد برای مدت طولانی بر عهده طرف قرارداد خواهد بود. (از جمله شامل تامین قطعات یدکی و انجام تعمیرات مورد نیاز) بدین ترتیب این بخش از کار برون سپاری خواهد شد.
ب) معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری موظف است:
ب – ۱ – فهرست شرکت های ایرانی صاحب صلاحیت برای انجام خدمات موضوع این شیوه نامه را با همکاری شرکت های تابعه و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، تهیه و ابلاغ نموده و فهرست شرکت های پیش گفته را همراه با کارهای در دست اجرا و ظرفیت ارجاع کار به آن‌ها، در پایگاه های اطلاع رسانی از جمله تارنمای معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری، اعلام و مرتبا به روز نماید.
ب- ۲- اسناد و رویه های اجرایی برای پیاده سازی این شیوه نامه، مشتمل بر کلیات شرح خدمات، الگوی همسان قرارداد تعمیراتی، فرآیندهای اجرای کار و فهرست بهای تعمیرات را با همکاری شرکت های تابعه، تهیه و جهت اجرا به شرکت های اصلی و فرعی تابعه ابلاغ نماید.
تبصره – ابلاغ اسناد موضوع این بند با هدف تسهیل و انضباط کار شرکت ها صورت می گیرد و لذا عدم ابلاغ این اسناد، مانع اجرای این شیوه نامه نخواهد بود.
ب- ۳ – نسبت به برگزاری جلسات لازم و توجیه کارفرمایان و نیز فعال کردن شرکت‌های ذی‌صلاح، اقدام نموده و در مجموع مقدمات و زیر ساخت‌های لازم برای اجرای این شیوه نامه را فراهم آورد.
ب – ۴ – نظارت مستمر بر عملکرد شرکت های اصلی و فرعی تابعه را در رابطه با پیاده سازی مفاد این شیوه نامه، انجام و هر شش ماه گزارش عملکرد شرکت های تابعه را به وزیر ارائه نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *